
Ajax en Almere City FC gaan vanaf juli intensief samenwerken op het gebied van scouting en jeugd. Bovendien zullen spelers van Ajax verhuurd worden aan de club uit Almere, die nu nog door het leven gaat als FC Omniworld. Daarmee neemt Omniworld de rol over van het failliete Haarlem.
Het samenwerkingsverband heeft een looptijd van vijf jaar. De jeugdopleiding van Almere City gaat op in die van Ajax.
Rik van den Boog, algemeen directeur van Ajax: "We denken dat FC Omniworld een zeer geschikte club is om mee samen te werken. Almere is dichtbij, het is de snelst groeiende stad van het land en het eerste elftal speelt in de Jupiler League. Het was voor ons primair van belang dat we een club zouden vinden waarbij spelers zich verder kunnen ontwikkelen en waarmee we onze jeugdopleiding en ons scoutingnetwerk zouden kunnen uitbreiden."
"Er zitten jongens in Jong Ajax en in onze A1 voor wie het beter is om in het eerste elftal van FC Omniworld te spelen. Spelers die speelminuten moeten opdoen in een competitie waar hun fysieke en mentale weerbaarheid verbetert. Dat bevordert enerzijds de ontwikkeling en dus de doorstroming van talenten naar ons eerste elftal en anderzijds moet het eerste elftal van FC Omniworld er beter van worden."
René ter Borgh, voorzitter van FC Omniworld: "De stad Almere is sportief en ambitieus, datzelfde geldt voor onze club, die straks Almere City FC heet. Het is een eer dat we met Ajax kunnen samenwerken. Ajax is een grote club met een enorme uitstraling en historie, Ajax is net als wij ambitieus en er was vanaf de eerste gesprekken een klik. Deze samenwerking biedt onze opleiding een platform om door te groeien, wat goed is voor de verdere ontwikkeling van de gehele club. Daarnaast moet de selectie van ons eerste elftal sterker worden. Dankzij deze overeenkomst met Ajax heb ik er veel vertrouwen in dat we onze ambities ook op het veld kunnen laten zien."
» Meer nieuws over: ,
12 mei 2010 - 08:55 | Reageer
|
klokslag | 20 mei 2010 20:52
gerrit-a28 | 14 mei 2010 23:06
bas7801 | 13 mei 2010 17:40
Reactie plaatsen?
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen. Bovenaan de website kunt u inloggen. Heeft u nog geen account? Klik hier om een account aan te maken.
06-08 Almere City verzekerd zich van Hagary
01-08 Gandu tekent bij Almere City FC
28-07 Uitspraken KNVB Licentiezaken definitief
17-06 Fachtali blijft in Almere
03-06 Ook Almere City moet bezuinigen
23-04 Omniworld houdt grote schoonmaak
21-04 RKC haalt Duits en Van Peppen
17-04 Video: Kooistra naar RBC