RBC vraagt faillissement aan
RBC Roosendaal heeft het faillissement van de club aangevraagd. Dat heeft de aandeelhoudersvergadering dinsdagavond besloten.
RBC is er niet in geslaagd om voldoende financiële middelen aan te trekken om een sanering van de schulden mogelijk te maken. De club had de gemeente Roosendaal om één miljoen euro gevraagd om de schuldeisers tegemoet te komen, maar die wees het verzoek af.
RBC had een plan van aanpak waarbij de club hoopte dat de schuldeisers genoegen namen met een kwart van hun oorspronkelijke vordering. Behalve met de schuldeisers moesten de Brabanders met de belastingdienst ook een regeling zien te treffen over een schuld van 300.000 euro.
“Dinsdagavond hebben we met het stichtingsbestuur, de Raad van Commissarissen en de directie van de club bij elkaar gezeten', aldus Kooistra tegen Voetbal International. 'Wij hoopten allemaal nog op een wonder, maar de advocaat van de club (Hans van Ooien, red.) heeft het laatste zetje gegeven door duidelijk aan te geven, dat er geen mogelijkheden meer lagen.”
“Deze ochtend heb ik het personeel toegesproken. Dat was erg emotioneel, waarbij verschillende mensen wegliepen. Iedereen heeft nu vrij gekregen tot en met maandag. Daarna wordt het personeel weer op de club verwacht en wordt het faillissement definitief uitgesproken.”
Het ziet ernaar uit dat het gewonnen duel tegen FC Dordrecht (3-2) op 6 mei, de boeken in gaat als de laatste profwedstrijd van de Roosendaalse club. Of het gedegradeerde Almere City in de Jupiler League mag blijven als het faillissement een feit is, is nog niet bekend.
Naar verwachting zal het faillissement dinsdag 7 juni aanstaande worden uitgesproken. Het personeel is woensdagochtend door de directie geïnformeerd.
» Meer nieuws over:
RBC Roosendaal,
01 juni 2011 - 10:44 | Reageer
|
dit is gewoon verschrikkelijk!!
we zijn er voor jullie
gr mvv fan
jasonke7 | 02 juni 2011 18:07
het is nog niet gezegt of Almere city terug kan de knvb wil door met 16 clubs
kuijs | 02 juni 2011 18:00
@eriktm, dat jaar Eredivisie kwam erg onverwacht omdat ze toen de ploeg met het mooiste voetbal van dat seizoen FC Zwolle (vergelijkbaar met het voetbal van Zwolle voor een groot deel van dit seizoen), die 2e was geworden achter NAC, in de nacompetitie versloegen, dat heeft ze ze mogelijk tot op de dag van vandaag nog achtervolgd, men was er helemaal niet klaar voor en dan gaat men soms rare dingen doen.
jacques007 | 02 juni 2011 10:17
Laat ik voorop stellen: ik heb het te doen met de RBC-supporters. Maar ik vond RBC echt een van de lelijke eendjes uit de eerste divisie. Lachwekkend dat die club in de eredivisie speelde, en zo zie je maar weer, wie boven z'n stand leeft verdwijnt van het toneel. Gerechtigheid; het is oneerlijk naar financieel gezonde clubs om clubs als RBC te steunen met belastinggeld. Neem dit niet persoonlijk. Want ik gun het de supporters echt niet.
eriktm | 02 juni 2011 00:09
Vreselijk als zoiets gebeurd. Zeker voor de supporters. Heel veel sterkte aal alle RBC supporters, en groeten uit Rotterdam-West.
shenannigan101 | 01 juni 2011 22:34
Sneu voor de supporters natuurlijk! Aan de andere kant goed nieuws voor Almere-city fc.. Wie o wie komt er volgend seizoen naar Leeuwarden!? Sterkte
pown | 01 juni 2011 18:01
Ik snap hoe jullie je voelen. Sterkte hiermee en groeten uit Veendam
orix arath | 01 juni 2011 17:03
Zeer jammer, was 1 van mijn favoriete clubs uit de Juplier League dit seizoen, echt, ik was zo blij toen ze in de Juplier League bleven, en dan dit..
Leuk voor Almere City FC natuurlijk. Maar vind het zeer jammer voor RBC, ik weet nog dat ze 4/5 jaar geleden nog in de Eredivisie speelden.. Jammer, zeer jammer.. :'(
zwollekampioen | 01 juni 2011 15:13
ik zou er als ik jullie was alles aan doen om het tegen te gaan kijk naar veendam daar hadden wij vorig jaar (ongeveer)het zelfde probleem
y0h00 | 01 juni 2011 14:45
Jammer van zo'n traditieclub. Maar dat ze 5 miljoen schuld hebben slaat natuurlijk ook nergens op. Mismanagement. Logisch dat de gemeente daarvoor niet wil opdraaien.
gerrit-oranje | 01 juni 2011 13:58
Heel jammer voor de supporters van RBC, maar wat voor een onzin kraamt JEVD uit, hij zegt "Was er geen optie om van plaats te wisselen met Almere", dat slaat natuurlijk nergens op want Almere bestaat nog en zal de plaats van RBC weer innemen.
jacques007 | 01 juni 2011 13:47
GEMEENTE ROOSENDAAL 1 POT NAT DAT ZE DE PLAATSELIJKE FC NIET WILLEN BIJ SPRINGEN ECHT SCHOFTERIG
martinvd | 01 juni 2011 13:23
Verschikken voor club en trouwe supporters vanuit Deventer baal wij hier ook erg van.Het waren toch leuke wedstrijden tegen RBC voetballen!
lienekeboone | 01 juni 2011 13:17
Verschrikkelijk voor de supporters en iedereen die bij deze club is betrokken.
De club waar Henk Vos en 'onze'Sjoerd Ars fuore maakten.
Hopen op een wonder.
Groeten uit Zwolle
pauluszwl | 01 juni 2011 11:04
Jammer voor zo'n club natuurlijk. Maar als jeugdspeler van Almere City, ben ik hier natuurlijk wel blij mee!
juliann6 | 01 juni 2011 11:03
Dat het weer zo moet gaan.. Was er geen optie om van plaats te wisselen met Almere? Of een soortgelijke oplossing.. Heel jammer van een gezellige Brabantse club..
jevd | 01 juni 2011 10:59
Reactie plaatsen?
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen. Bovenaan de website kunt u inloggen. Heeft u nog geen account?
Klik hier om een account aan te maken.