
Speciaal voor deze site blikken de trainers uit de Jupiler League vooruit op de komende speelronde. Zo ook Den Bosch-oefenmeester Alfons Groenendijk: “Tegenstanders leggen de favorietenrol graag bij ons neer. Dat verbaast me nogal".
SC Cambuur – FC Emmen
Cambuur-trainer Stanley Menzo: ,Het voordeel van deze selectie is dat ze intact is gebleven, de jongens spelen al langer met elkaar. Helaas is onze selectie niet erg breed, we kunnen nog wat aanvulling best gebruiken. Tegen Dordrecht hebben we het redelijk gedaan daarom zie ik weinig redenen tot wisselen.”
Emmen-trainer Azing Griever: “We gaan niet in paniek raken na een slechte wedstrijd. Het was niet goed maar het seizoen is nog lang. Ik ga wel wat veranderen omdat we vorige week gewoon niet goed hebben gespeeld. Cambuur en Zwolle komen eingelijk nog te vroeg maar we gaan er alles aan doen. Cambuur gaat druk zetten en is een voetballende ploeg. Dan komen we zelf ook aan voetballen toe. Voor mij is het heel welkom als er snel een nieuwe trainer is. Het valt me zwaar om als trainer op het veld te staan.”
Fortuna Sittard – FC Den Bosch
Fortuna-trainer Wim Dusseldorp: “Den Bosch is een ploeg die door de buitenwacht hoger wordt ingeschat dan wij. We moeten laten zien dat we strijdbaar zijn en het maakt niet uit of we dan tegen Den Bosch spelen, tegen Cambuur of Dordrecht. Tegen AGOVV hebben we in de eerste helft geen fouten gemaakt. In de tweede helft wel en die kosten ons de kop. We moeten nu proberen die fouten tot een minimum te beperken. Als ik zie hoeveel steun we hadden in Apeldoorn: een vol uitvak en een deel van het vak ernaast gevuld, dan doet ons dat heel goed. Hopelijk is dat thuis nog sterker aanwezig.”
Den Bosch-trainer Alfons Groenendijk: “Tegenstanders leggen de favorietenrol graag bij ons neer. Dat verbaast me nogal, want de gemiddelde leeftijd van onze ploeg is 21 jaar. Jurgen Streppel (trainer van Helmond Sport, red.) sprak zelfs van een ‘fantastisch FC Den Bosch’. Ik zie onszelf zeker niet als favoriet voor een plek bij de top 3. Fortuna Sittard speelt vanavond voor het eerst thuis en ik zag dat ze in Apeldoorn gesteund werden door een vol uitvak. Het zal waarschijnlijk een leuke sfeer worden, met twee ploegen die spelen om te winnen. Dat is meestal een garantie voor een leuke wedstrijd.”
Helmond Sport – AGOVV
Helmond-trainer Jürgen Streppel: “AGOVV heeft een degelijke ploeg. Ze hebben wel kwaliteit ingeleverd, maar de speelwijze en het enthousiasme van hans de Koning compenseert dat volgens mij aardig. Ik ben benieuwd hoe mijn ploeg reageert op de perikelen van de afgelopen dagen, maar volgens mij pakken ze het goed op. We missen alleen kwantiteit. Kwaliteit is er genoeg, maar we hebben straks één amateur en een aantal spelers die niet geheel fit zijn (Habraken en Lettinga, red.) op de bank zitten en dat zegt eigenlijk genoeg.”
Hans de Koning, de trainer van AGOVV Apeldoorn is onder de indruk van de komende tegenstander Helmond Sport. “Die ploeg heeft met 1-0 gewonnen bij FC Den Bosch. Dat zegt alles, want ik sla Den Bosch heel hoog aan. De Helmonders hebben een heerlijk ‘ploeggie’, al moesten zij een veer laten door het vertrek van Hans Voskamp naar Sparta. Dat was een bepalende speler. Op zich denk ik dat beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn. We praten over offensieve ‘cluppies’ die graag vooruit voetballen. Daarom denk ik dat het een heel leuk duel kan worden. Natuurlijk halen we daaruit het liefst drie punten, maar – omdat allebei aan elkaar gewaagd zijn – zijn we tevreden met alles wat we meenemen uit Helmond. Dus ook met een gelijkspel.”
RKC Waakwijk – Telstar
Net als in de openingswedstrijd tegen FC Eindhoven kan Ruud Brood vanavond beschikken over zijn volledige selectie. Dat is geen garantie voor succes, want vorige week kwam RKC niet verder dan 0-0. “In de voorbereiding hebben we elke wedstrijd wel een goal gemaakt”, aldus Brood. “In Eindhoven wilde het gewoon niet lukken en gingen we met een zuur gevoel naar huis. We hebben dus iets goed te maken. En dat gaan we doen door vanavond wel te scoren.”
Telstar heeft een zure seizoenouverture achter de rug, want het kreeg pas in de 97e minuut de gelijkmaker om de oren. “Verschrikkelijk balen natuurlijk. Zeker omdat we de hele wedstrijd duidelijk de betere ploeg waren”, aldus trainer Jan Poortvliet. Vanavond in de uitwedstrijd bij RKC lijkt de kans minder groot dat Telstar gaat domineren, maar volgens de Telstar-trainer is dat niet zo. “Op papier hebben zij een sterkere selectie, maar dat zegt helemaal niets in het voetbal. Wij gaan vanavond hetzelfde spel spelen als vorige week en hopelijk pakken we deze keer wel de drie punten.”
RBC Roosendaal – FC Eindhoven
Vanavond wordt voor het eerst een officieel duel afgewerkt op het gloednieuwe kunstgrasveld in het MariFlex-Stadion. “We hebben de laatste weken alleen maar in het stadion getraind om te kunnen wennen aan dit veld. Daar gaan wij dit seizoen zeker voordeel uit halen”, aldus trainer Peter van Vossen. De beginopstelling van RBC zal niet heel anders zijn dan die van vorige week. “Misschien dat we op één positie een wijziging aanbrengen. Maar verder zie ik geen aanleiding om in te grijpen. Ons spel in de openingswedstrijd (3-1 verlies bij Almere City FC, red.) was namelijk heel aardig. We creëerden genoeg mogelijkheden, maar maakten het niet af. Soms heb je gewoon van die wedstrijden.”
Eindhoven-trainer Ernest Faber: "RBC is vorige week gestart met een nederlaag en spelen vrijdag hun eerste thuiswedstrijd. Het is duidelijk dat ze hun topscorer van het vorig seizoen, Sjoerd Ars, missen. RBC heeft kunstgras laten aanleggen en wij mogen daar de eerste competitiewedstrijd tegen hen op te spelen. We verwachten een fanatieke tegenstander, een keihard werkende ploeg. Vorige week zijn we goed begonnen tegen een van de titelkandidaten en die lijn willen we doorzetten."
Sparta – Almere City FC
Almere City-trainer Henk Wisman: “Ik schat Sparta heel hoog in. Ze Komen uit de eredivisie en hebben uit gewonnen bij Go Ahead Eagels. De Eagles speelden weliswaar lang met tien man, maar je kunt zien dat er veel individuele kwaliteit bij Sparta zit. Het is een geslepen ploeg met veel goede voetballers die bezitten over een hoop eredivisie ervaring. Kevin Strootman, Donovan Slijngaard en Lerin Duarte zijn natuurlijk geen verkeerde spelers. Wij moeten als een sterk collectief spelen en er bovenop zitten. Alleen zo maken we een kans om te winnen van Sparta.”
BV Veendam – Go Ahead Eagles
Veendam-trainer Joop Gall: “‘Ik was afgelopen maandagavond in de Adelaarshorst om het duel Go Ahead Eagles-Sparta Rotterdam te bekijken. En daar maakte onze tegenstander van morgenavond, de Eagles, behoorlijk indruk op mij. Het is een prima ploeg en voor mij één van de kandidaten voor promotie. Ze verloren weliswaar, maar dat had voor een belangrijk deel te maken met een vroege rode kaart in de tweede helft. Kortom, wij kunnen flink aan de bak en wij zullen als collectief een prestatie van formaat moeten leveren om tot resultaat te komen. Aan de andere kant, BV Veendam is altijd een ploeg die goed uit de voeten kan tegen sterkere tegenstanders. We zullen er veel passie en strijd in moeten gooien, waarbij we uiteraard rekenen op de steun van alle supporters”.
“Dit wordt de eerste thuiswedstrijd voor Veendam, maar als ik naar de afgelopen seizoenen kijk, is het een club die voor eigen publiek altijd druk probeert te zetten op de tegenstander. Dat doen zij met veel loopvermogen. Daarop rekenen we ook deze keer.” Trainer Andries Ulderink weet waarmee zijn Go Ahead Eagles rekening moet houden, maar hij zou graag zien dat zijn elftal een eind maakt aan een serie van zeven bezoeken aan de Veenkoloniën zonder zege. “Omdat we onder druk komen, ontstaat er ruimte om hiervan te profiteren. Zodoende reken ik op twee elftallen die vol op de aanval spelen. Ook vorig seizoen was het een prima wedstrijd, waarbij Veendam uit het niets op gelijke hoogte kwam. Maar ach, de speelwijze van tegenstander heeft altijd zijn voors en zijn tegens.”
FC Volendam – FC Dordrecht
Volendam-trainer Gert Kruys ziet er naar uit om tegen zijn oude club te spelen. “Het is toch een aparte wedstrijd. Ik heb er altijd met veel plezier gewerkt. Ik denk ook wel dat het een open wedstrijd wordt. Vorig jaar werd het hier in Volendam 3-3, misschien krijgen we vanavond wel weer zo’n spektakel.”
De wedstrijd van Dordrecht tegen Volendam is er een van weerzien van een oude bekende. Trainer van Volendam Gert Kruys is was vorig jaar nog oefenmeester van de Schapenkoppen. Voor de huidige trainer van Dordrecht, Henny Lee, maakt dat de wedstrijd er niet specialer op. “Ik heb samengewerkt met Gert Kruys bij Cambuur en hij heeft in Dordrecht een tijd gewerkt, maar het gaat vandaag om onze club. We hebben ondanks de 1-0 nederlaag van vorige week tegen Cambuur toch een goed gevoel overgehouden aan de wedstrijd en daar gaan we verder mee. Het is jammer dat we door alle blessures niet met de voltallige groep konden trainen deze week, maar ik hoop dat we stappen kunnen maken. Volendam is een ploeg die zich heeft versterkt dit jaar, vooral met ervaren krachten. Maar we hebben wel zin in de wedstrijd.”
Later meer…
» Meer nieuws over: Vooruitblik,
20 augustus 2010 - 12:36 | Reageer
|
fc-eindhoven | 20 augustus 2010 20:57
fcdenbosch | 20 augustus 2010 19:22
Reactie plaatsen?
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen. Bovenaan de website kunt u inloggen. Heeft u nog geen account? Klik hier om een account aan te maken.
26-08 Vooruitblik speelronde 4
12-08 Vooruitblik speelronde 2
22-05 Vooruitblik Jupiler Play-Offs
19-05 Vooruitblik Jupiler Play-Offs
13-05 Vooruitblik Jupiler Play-Offs
13-05 Vooruitblik Jupiler Play-Offs
06-05 Vooruitblik speelronde 34
29-04 Vooruitblik speelronde 33
